Psychologia szczęścia i miłości, natrętne czynności, myśli, leczenie

You are not connected. Please login or register

zdrowy rozwój emocjonalny zależy od ojca

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 zdrowy rozwój emocjonalny zależy od ojca on Pią Maj 11, 2012 5:20 pm

Admin


Admin
Jeden z uczniów pierwszych Freuda, Melanie Klein, podjął zadanie stosując techniki psychoanalizy do dzieci. Uznała ona pracować naturalne przedłużenie teorii Freuda, a nie jakiegokolwiek rodzaju innowacji w psychoanalizie; jeszcze poznała znaczną krytykę ze strony swoich psychoanalitycznych kolegów. I słusznie, za pracę cechuje spekulacyjnych i fantastyczne wyjaśnienia, dobrze, fantazji niemowląt.

Niemniej jednak, Klein udało ukazanie "brzydkiej" stronę rozwoju niemowląt, dla widziała u niemowląt masę zły i wrogi impulsów wobec matki, gdy dziecko nie otrzymasz jej zaspokojenia. W istocie, dziecko stale klapki między miłością i nienawiścią: Miłość, gdy jego potrzeby będą zaspokojone, a nienawidzę, gdy jej potrzeby są ignorowane lub sfrustrowany. W swojej pracy, Klein próbował wyjaśnić proces, w którym dziecko stara się naprawić szkody swojej wrogości do matki. W istocie, tytuły dwóch jej najważniejszych kolekcji dzieł, zawiści i wdzięczności i miłości, poczucia winy i zadośćuczynienia, opowiedzieć historię prawie jak pisma same.

Ostatecznie jednak, Klein teorie-poprzez ich wpływ na dalszy teorii psychoanalitycznej zwane stosunki-może obiekt doprowadzić do poważnego błędu w psychologicznego leczenia, bo skłonni do psychoterapii procesowi w diadycznymi proces między psychoterapeutą a klientem. W najgorszym, to sprawia, psychoterapii w procesie macierzyństwa opieki nad potrzebami klienta, a to zmniejsza "terapeutę" do płatnego przyjaciela-lub niani.

Lacan widział przez te błędy i nauczał, że psychoanaliza musi obejmować trzy osoby: klient, analityk i nieprzytomny. Tak jak zdrowy rozwój emocjonalny zależy od ojca pochodzącego między matką a dzieckiem, aby odciąć dziecka emocjonalny enmeshment z matką, dobrą psychoterapeutyczne praca musi pozwolić nieprzytomny przyjść między klientem i psychoterapeuta. Oznacza to, że psychoterapeutyczne proces musi zawsze wiązać symbolicznym ojcem [10], w którym klienci są skłonni rozpoznawać i przezwyciężać złudzeń swoich nieświadomych identyfikacji z innymi, w procesie, aby uzdrowić agresję i wrogość które leżą u podstaw tych identyfikacji.

Zobacz profil autora http://goldono.forumpl.net

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach